Ciepła woda użytkowa

Szukacie Państwo sposobu na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej? 

 Mamy i tu dla Państwa ekonomiczne rozwiązanie w postaci powietrznej pompy ciepła zaprojektowanej specjalnie do tego celu. Koszt urządzenia i jego montażu jest porównywalny z instalacją kolektorów słonecznych. Wyższość naszego rozwiązania polega jednak na tym, iż ciepłej wody nie zabraknie nawet wtedy, gdy kolektor słoneczny nie działa. Pompa ta będzie zaopatrywać Państwa dom w ciepłą wodę zawsze i  przez wiele lat!

 

Rotaberg  RSJ-15-190RDN3                                                     

     

 

 

 

 Rotaberg  RSJ-35-300RDN3-B  

 

Jest to podgrzewacz wody integrujący w sobie pompę ciepła, zasobnik c.w.u 300 litrów z dodatkowym wymiennikiem ciepła oraz grzałkę elektryczną o mocy 3kW. Ciepłe powietrze np. z wentylacji jest zasysane do pompy ciepła i przechodzi przez chłodnicę freonową (parownik) gdzie oddaje ciepło do systemu freonowego a następnie jest wyrzucane na zewnątrz. System chłodniczy oddaje pobrane ciepło do 300L zbiornika z wodą użytkową. Włożona 1 kWh energii elektrycznej może nam dać nawet 3,6 kWh ciepła.

     

Dane techniczne:                

 

Moc grzewcza – bez grzałki  3.00 kW.Pobór mocy – pompa ciepła 0.83 kW. Pobór mocy – moc grzałki  3.00 kW

Sterownie: Auto / Manual, Start Up, Error alarm, etc

Moc kompresora: 850 W Mitsubishi ElectricCzynnik chłodniczy: R134a (1 200 g)Temp. wody na wyjściu: domyślnie 60oC, (regulacja: 38-60oC)

 

Powierzchnia solarnego wymiennika ciepła: 0,7m2 stal nierdzewna

System wentylacji:Chłodnica freonowa z lamelami aluminiowymi. Moc wentylatora: 80 W. Wylot / wylot powietrza: ø190Przepływ: 500 / 450 / 400 m3/h. Wymiary:Średnica 650 mm Wysokość 1 920 mm. Waga netto 113 Kg

 

 

Cena katalogowa netto: 7.400 zł.

 

 

 

          BWP 306

          BWP 306 S

                   

  

Nowa pompa ciepła do c.w.u. typu BWP 306 zapewnia ciepłą wodę użytkową dla domu jedno- lub dwurodzinnego niezależnie od rodzaju systemu grzewczego. Do 70% energii jest pobierane za darmo z otoczenia. To utrzymuje w dobrym stanie nie tylko Państwa portfel, ale i środowisko naturalne. A Państwo macie wystarczającą ilość ciepłej wody do kąpieli i mycia naczyń.
Pompa ciepła do c.w.u. typu BWP 306 dostosowana jest do ustawienia wewnątrz nowych i modernizowanych budynków – idealnie w piwnicach, kotłowniach, pralniach, w których można na przykład wykorzystać także ciepło wytwarzane przez stojące tam urządzenia. Pozytywny efekt: zmniejszenie wilgotności powietrza.
Możliwa do uzyskania temperatura c.w.u. do 55 °C. W urządzeniu jest zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 290 litrów. Regulacja temperatury c.w.u. odbywa się za pomocą czujnika w zasobniku. Obudowa jest ocynkowana, z powłoką proszkową i izolacją dźwiękową.
 Seria S posiada dodatkowozintegrowany wymiennik ciepła umożliwia kombinację z istniejącym kotłem grzewczym lub instalacją solarną. Skraca to fazę wygrzewania pompy ciepła do przygotowywania c.w.u..

Pobierz prospekt "Alpha InnoTec-Pompy ciepła powietrze/woda do przygotowywania c.w.u."